Úspory energie jsou alfou a omegou naší každodenní práce

admin
admin
08.03.2021

Není nám jedno, kolik naše služby stojí! Stále častější vyhodnocování tepelných ztrát a účinností kotelen, výměny teplovodů za nové s minimálními tepelnými ztrátami, nové plynové kondenzační kotle s nízkoemisními hořáky, rekonstrukce zastaralých předávacích stanic či stále kvalitnější monitorovací a dispečerské systémy nám umožňují se neustále zlepšovat, šetřit čas a peníze našich zákazníků. Jenom vysoce účinné soustavy mohou být dlouhodobě úspěšné v současné velké konkurenci a nabízet zákazníkům nejlepší poměr ceny a výkonu.

Stále silnějším trendem poslední doby je instalace plynových kogeneračních jednotek, které díky společné výrobě tepla a elektřiny a využití zbytkového tepla ze spalin a chlazení dosahují účinnosti přes 90 procent. Prakticky se jedná o motor na zemní plyn pohánějící generátor. Při optimalizaci prodeje elektřiny pro lokální spotřebu výrazně vylepšují i ekonomiku provozu.

V současnosti provozujeme 7 kogeneračních jednotek o celkovém výkonu 0,8 MWe a ve výstavbě jsou další 3 jednotky o výkonu dalších 0,8 MWe. K velmi zajímavým projektům  poslední doby patří instalace kogenerační jednotky v plaveckém  areálu v Šumperku a využití vyrobené elektřiny ve vimperské kotelně i pro zásobování přilehlého areálu čistírny odpadních vod. U větších projektů spolupracujeme formou energetického outsourcingu s partnery, se kterými jsme už realizovali 6 projektů v našich kotelnách o výkonu 4,2 MWe.

V dalších letech plánujeme zahájit instalaci  mikrokogeneračních jednotek do 50 kWe přímo do objektů našich odběratelů, především škol, nemocnic, administrativních budov a větších bytových domů. Už se těšíme na další projekty šetřící životní prostředí a peněženky našich zákazníků.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Krátce k ukončené topné sezóně 2020/2021

Je zřejmé, že výrazně chladné jarní měsíce duben a květen, spolu s ostatními zimními měsíci,  zařadí letošní topnou sezónu mezi tři nejchladnější v posledním desetiletí. Na rozdíl od poklesu spotřeb u budov,…

admin 07.06.2021