Havarijní linka +420 777 221 283

Nový energetický zdroj pro AQUACENTRUM v Šumperku

Lucie Rachačová
Lucie Rachačová
08.09.2020

Měsícem září byl konečně zahájen provoz nově zrekonstruovaného plaveckého bazénu AQUCENTRUM v Šumperku. Společnost SATEZA a.s. zde zrealizovala vlastním nákladem nový energetický zdroj. Stalo se tak na základě smluvního vztahu s městskými společnostmi Podniky města Šumperka a.s. jako vlastníkem areálu a Šumperské sportovní areály s.r.o. jako jeho provozovatelem.

Samotná investice spočívá ve vybudování výrobny elektrické a tepelné energie prostřednictvím kogenerační jednotky TEDOM C200 a špičkového plynového kondenzačního kotle HOVAL UltraGas 400. Součástí je i vybudovaná vlastní trafostanice určená jak pro připojení výrobny k distribuční síti, tak i pro prioritní dodávku elektrické energie pro areál. Energetický zdroj je zároveň napojen teplovodní přípojkou na tepelný zdroj K14 Uničovská, který je součástí městského SCZT a jehož provozovatelem je taktéž společnost SATEZA. Výsledkem projektu bude dodávka elektrické a tepelné energie pro celý plavecký areál v kooperaci s blokovou kotelnou.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Hledáme nového kolegu

Naše společnost hledá nového dispečera pro středisko Šumperk, který doplní náš provozní tým. Jedná se o nepřetržitý provoz s obsluhou plynových tepelných zdrojů. Začátkem je 2-3 měsíční zaškolení s následným zařazením…

admin 31.05.2021

Město Šumperk si zadalo rozptylovou studii

Město Šumperk si prostřednictvím své dceřiné společnosti Podniky města Šumperka a.s. zadalo v roce 2019 vypracování  rozptylové studie pro ověření výhod centrální dodávky tepla z blokových kotelen oproti rozpadu do domovních zdrojů.

Lucie Rachačová 10.05.2019