Krátce k ukončené topné sezóně 2020/2021

admin
admin
07.06.2021

Je zřejmé, že výrazně chladné jarní měsíce duben a květen, spolu s ostatními zimními měsíci,  zařadí letošní topnou sezónu mezi tři nejchladnější v posledním desetiletí. Na rozdíl od poklesu spotřeb u budov, jejichž provoz byl omezen, či úplně uzavřen vlivem vládních nařízení spojených s pandemií Covid19 (školy, kulturní a sportovní zařízení, úřady), evidujeme zvýšenou spotřebu tepla pro vytápění a ohřev vody v domácnostech. Toto je zřejmě způsobeno zvýšenou prací z domova (home office), distanční výukou školáků, jako i omezení všech volnočasových aktivit mimo domov.

Sdílejte článek

Pinterest

Podobné články

Světový den úspory energie

Hlavní činností společnosti SATEZA a.s. je provoz plynových kotelen a kogeneračních jednotek na Šumpersku a Jesenicku. V roce 2019 zahájila společnost sérii modernizací plynových kotelen v soustavách centrálního zásobování teplem. Důvodem bylo…

admin 28.02.2023

Město Šumperk si zadalo rozptylovou studii

Město Šumperk si prostřednictvím své dceřiné společnosti Podniky města Šumperka a.s. zadalo v roce 2019 vypracování  rozptylové studie pro ověření výhod centrální dodávky tepla z blokových kotelen oproti rozpadu do domovních zdrojů.

Lucie Rachačová 10.05.2019