Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/www/sateza.cz/subdomains/www/templates/md-urban/index.php on line 15
Zajímavosti

Novinky

Kraj informuje odběratele tepla

Olomoucký kraj na sklonku roku 2018 vydal brožuru pro provozovatele SCZT v Olomouckém kraji. Tento dokument vedle informací pro provozovatele zároveň informuje odběratele o dopadech odpojování se ze systému centrálního zásobování a zároveň poukazuje na chyby zkreslených a záměrně zavádějících nabídek firem, které  nabízí různé varianty zřízení domovních zdrojů. Jelikož se jedná o publikaci nezávislého subjektu, doporučujeme našim odběratelům její prostudování.

 

 

Odkaz ke stažení:https://www.olkraj.cz/search.php?co=marketingov%C3%A1+strategie+pro


 

 

Dokument ke stažení

 

Kraj informuje

Nonstop dispečink Šumperk

Rychlý kontakt

SATEZA a.s.

8.května 2948
787 01 Šumperk

IČ: 25 35 01 29
DIČ: CZ 25 35 01 29

Telefon Šumperk:
+420 777 221 283 - dispečink

+420 583 212 459  - firma

Telefon Jeseník:

+420 602 546 414 - dispečink

+420 584 411 747 - vedoucí střediska

  

E-mail:  sateza(et)sateza.cz

WWW: www.sateza.cz

Společnost SATEZA a.s. je zapsána v OR vedeném KS v Ostravě, spisová značka B 1350.

image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8

Jak jste spokojení s dodávkou tepla?

 

Jak jste spokojeni s dodávkou tepla? Informace pro uživatele dálkového vytápění

(Zdroj: Leták Olomouckého kraje)

Soustavy zásobování teplem (dálkového vytápění) poskytují komfort, který je dnes prakticky samozřejmostí. Za optimálních podmínek končí starosti odběratele pootočením termostatického ventilu na radiátoru nebo kohoutku teplé vody a vytápění či dodávka teplé vody funguje podle požadavků uživatele. Ti hospodárnější pak na konci roku v rámci vyúčtování zpravidla bývají navíc „odměněni“ vrácením části záloh, které v uplynulém roce pravidelnými platbami hradili. Většina uživatelů je s dodávkou tepla v podstatě spokojena.

V reálném životě však někdy něco není tak, jak by mělo být. Radiátory nemusí topit podle přání každého uživatele, letní odstávka teplé vody se může zdát zbytečně dlouhá, otopná soustava může v ojedinělých případech produkovat nepříjemný hluk a roční vyúčtování? To bývá často natolik nesrozumitelné, že jej pochopí jen opravdový odborník. Uživatel bytu v domě s takovýmito neduhy pak není spokojený a může se cítit jako pouhý plátce nekvalitní služby s nepřiměřenou cenou.

Pokud míra nespokojenosti ze strany uživatelů bytových jednotek a jejich počet přesáhne určitou hranici a vznesené stížnosti nejsou uspokojivě vyřizovány, může pak vedení bytového družstva či společenství vlastníků jednotek dojít k závěru, že řešením bude výstavba vlastního zdroje tepla. Toto rozhodnutí je nutné velmi pečlivě zvážit. Především je třeba vnímané problémy rozdělit na ty, které jsou způsobeny stavem otopné soustavy v domě a způsobem rozúčtování nákladů na jednotlivé uživatele, a ostatní problémy skutečně související s dodávkou tepla z rozvodné sítě do domu a případně s provozem domovní předávací stanice (je-li tato provozována dodavatelem tepla).

První skupinu problémů vlastní kotelna v domě nevyřeší a její instalace může přinést další rizika. Po vynaložení všeho úsilí a prostředků na složitý povolovací proces a výstavbu vlastního zdroje se může ukázat, že se situace nijak zásadně nezlepšila nebo se dokonce zhoršila.

Vedení Olomouckého kraje věří, že soustavy zásobování teplem mají stále budoucnost. Proto kraj zpracoval doporučení pro provozovatele těchto teplárenských soustav na území kraje s cílem ukázat, jaký by měl být správný vztah mezi dodavatelem tepla a jeho odběrateli. A to jak přímými, kteří s ním mají uzavřen smluvní vztah o dodávce tepla (tj. bytovými družstvy, společenstvími vlastníků jednotek, vlastníky nebytových budov atd.), ale i s těmi nepřímými, kteří službu skutečně využívají a hradí (bydlící členové družstev či majitelé bytů, případně nájemci nebytových prostor).

Bydlíte-li v domě, kde se vyskytují nějaké výše uvedené problémy, můžete se obrátit přímo na svého místního dodavatele tepla a ve spolupráci s ním společně hledat vhodné řešení k nápravě.

>Stáhnout leták

 

 

Leták Provoz domovních kotelen

Přinášíme Vám novinku ve formě letáku k provozu domovních kotelen.

Zajímavosti a výhody, které přináší si můžete prohlédnout v následujícím odkazu.

Prohlédnout zde.

Úspory tepla na zdrojích

Žijeme na prahu 21. století. V různých oborech jsme dosáhli velmi významných úspěchů - létáme do kosmu, klonujeme zvířata, používáme mobilní telefony atd. Známe také, jaké jsou nové možnosti v úsporách energií při využívání netradičních a obnovitelných zdrojů energií - tepelná čerpadla, větrné elektrárny, solární energie apod. Přesto budeme ještě pro naši základní potřebu tepelné pohody využívat klasické zdroje na fosilní paliva. Z důvodu zvyšujících se nákladů na tepelnou energii s přihlédnutím k životnímu prostředí je naší povinností s ní umět především hospodařit.

Číst dál: Úspory tepla na zdrojích

Zpravodaje Energie AG

Zde můžete najít všechny doposud vydaná čísla zpravodajů Energie AG Teplo, které jsme pro Vás připravili. Jsou plné zajímavých informací o tom, co je u nás nového nebo, kde a jak na teple ušetřit.


2018

Zpravodaje Energie AG Teplo

2017


Říjnové číslo: Zpravodaje Energie AG Teplo

2016


Říjnové číslo: Zpravodaje Energie AG Teplo

Dubnové číslo: Zpravodaje Energie AG Teplo

2015

IX/2015: Zpravodaje Energie AG Teplo

IV/2015 : Zpravodaje Energie AG Teplo

XI/2014: Listopadové první číslo

Radiátorový termostatický ventil

Bez tepla, jedné ze základních lidských potřeb , se náš organismus neobejde. Avšak stejně tak, jako je mu nepříjemné, trpí-li zimou, nepříznivě na lidský organismus působí i pobyt v přetápěném místě. Stejně citlivý je náš organizmus rovněž na velké výkyvy teploty. Proto je třeba nalézt vhodný kompromis v podobě udržované tepelné pohody. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, jsou radiátorové ventily s termostatickými hlavicemi. Ty umožňují udržovat nastavenou teplotu v každé místnosti bez našeho zásahu s minimálními odchylkami při využití ostatních tepelných zisků mimo klasické vytápění (vaření, žehlení, el. spotřebiče, sluneční záření, ale i pobyt osob apod.).

Číst dál: Radiátorový termostatický ventil

Brožurka "Dálkové vytápění"

Pro naše zákazníky i širokou veřejnost jsme opět připravili další brožurku, která objasní jednotlivé aspekty zásobování teplem a poradí, jak se v této problematice orientovat a dosáhnout optimálního zásobování teplem. Další z této řady je brožurka "Dálkové vytápění".


Brožurku si můžete stáhnout ve formátu PDF odkazem na konci tohoto článku. V tištěné podobě (v plné kvalitě) jsou brožurky k dispozici ve stojanech v sídle naší firmy.

http://http://www.sateza.cz/download/Brožura_sateza.pdf

Něco k zapamatování

Energetický obsah 12° světlého piva je 1.850 kJ/litr. Při ceně jednoho půllitru 25 Kč Vás stojí 1 GJ tohoto oblíbeného nápoje 27.027,- Kč.

Brožurka "Radiátorové termostatické ventily: Jak na ně?"

Připravili jsme další brožurku z naší edice publikací o vytápění. Tentokrát je brožurka věnována termostatickým ventilům a její název je Radiátorové termostatické ventily: Jak na ně?

Číst dál: Brožurka "Radiátorové termostatické ventily: Jak na ně?"

Spotřeba tepla a klimatické podmínky

Při vyúčtování nákladů za služby spojené s vytápěním, abychom nebyli zaskočeni nepříjemným zjištěním, je nutné znát, jaké klimatické podmínky panovaly v daném roce. Rádi bychom Vás proto seznámili s touto problematikou. Otopné období začíná 1.9. a končí 31.5. následujícího roku. Otopné období je pojem technický nikoliv však účetní.

Číst dál: Spotřeba tepla a klimatické podmínky

Brožurka "Několik tipů pro úsporné vytápění"

Začali jsme pro naše zákazníky i pro širokou veřejnost připravovat řadu brožurek, které objasní jednotlivé aspekty zásobování teplem a poradí, jak se v této problematice orientovat a dosáhnout optimálního zásobování teplem. První z této řady je brožurka "Několik tipů pro úsporné vytápění".

Číst dál: Brožurka "Několik tipů pro úsporné vytápění"

Koncern
Vodárenství
Teplárenství